Przed masażem

Jak przygotować się do masażu

W dbałości o Państwa komfort podczas wykonywania zabiegu, poniżej przedstawiamy kilka porad oraz wskazówek, które pozwolą Państwu na osiągnięcie pełnego relaksu w trakcie trwania masażu.

 

1. W celu odświeżenia swojego ciała oraz oczyszczenia go z poprzednio zastosowanych kosmetyków, tuż przed masażem proponujemy wziąć ciepły prysznic lub kąpiel. Jeśli zabieg będzie obejmował również stopy warto wykonać odpowiednio wcześniej pedicure lub peeling. Dzięki temu Państwa stopy będą lepiej reagowały na bodźce dotykowe ze strony masażysty, tym samym zwiększając uczucie relaksu. Pozwoli to również na lepsze wchłanianie przez skórę substancji aktywnych zawartych w kosmetykach do masażu. W przypadku masażu twarzy, szyi i dekoltu wykonują Państwo pełny demakijaż.

2. W trosce o Państwa długie włosy proponujemy spiąć je na czas masażu. Ułatwi to pracę masażyście oraz zmniejszy ryzyko ich naoliwienia.

3. Na czas trwania masażu zostaną Państwo poproszeni o zdjęcie wszelkiej biżuterii. Dzięki temu masażysta będzie miał swobodny dostęp nawet do najdrobniejszych części Państwa ciała, jak uszy czy palce.

4. Na czas trwania zabiegu zostaną Państwo przykryci ręcznikiem/kocem. Odkryte pozostaną jedynie aktualnie masowane partie ciała (wyjątek stanowi masaż z elementami lomi lomi).

5. W trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, przed wykonaniem zabiegu masażysta przeprowadzi z Państwem wywiad w celu poznania Państwa oczekiwań, co do wykonania masażu oraz wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Zostaną Państwo również poproszeni o złożenie swojego podpisu na tzw. karcie klienta.

6. Zarówno poczucie głodu jak i stan organizmu po obfitym posiłku, będą powodowały duży dyskomfort podczas trwania zabiegu. Dlatego też zalecamy, aby najpóźniej na godzinę przed masażem spożyć lekki posiłek. Warto również powstrzymać się od picia kawy i herbaty, by nie pobudzać organizmu bezpośrednio przed jego planowanym wyciszeniem. Przed oraz w trakcie trwania zabiegu niewskazane jest spożywanie alkoholu (nie wykonujemy masażu u osób w stanie nietrzeźwym). Polecamy natomiast uzupełnianie płynów w organizmie, poprzez picie niegazowanej wody mineralnej przed (maksymalnie na godzinę przed masażem) i po zabiegu.

7. Czas trwania zabiegu to czas Państwa wypoczynku, głębokiej relaksacji i uspokojenia. To Państwo decydujecie czy chcecie spędzić go w ciszy, przy muzyce, czy może pełne ukojenie przyniesie Państwu rozmowa z masażystą. To my dostosowujemy się do Państwa potrzeb, proszę nas o nich tylko poinformować.

8. Jeśli będziecie Państwo mieli jakiekolwiek uwagi, co do sposobu przebiegu zabiegu, czy pytania związane z masażem, prosimy pytać. Osoba wykonująca zabieg z przyjemnością udzieli Państwu odpowiedzi oraz zastosuje się do Państwa wskazówek.

9. Jeśli w trakcie trwania zabiegu poczują Państwo jakiś dyskomfort, prosimy niezwłocznie poinformować o tym masażystę. Jeśli któraś z zastosowanych technik będzie dla Państwa za mocna lub za słaba w odczuciu, prosimy to wyraźnie zakomunikować.

10. Po zakończeniu masażu zostaną Państwo poproszeni o pozostanie na stole do masażu w pozycji leżącej (ok. 10. minut). Pozwoli to powrócić Państwa organizmowi do stanu pełnej równowagi. Ponadto, bezpośrednio po zabiegu, prosimy unikać gwałtownego oziębienia ciała.