Dźwiękiem

Masaż dźwiękiem mis tybetańskich przynosi dobroczynne odprężenie i harmonijne poczucie relaksacji. Uwalnia zgromadzone w ciele napięcia i blokady, otwiera drogę do wzmocnienia wewnętrznych sił uzdrawiających. Usuwa nagromadzony stres i lęk, łagodnie wprowadza w stan alfa, w którym dochodzi do zsynchronizowania półkul mózgowych, a ciało zaczyna odczuwać lekkość i spokój. Dźwięki mis tybetańskich to coś więcej niż wrażenia słuchowe – kojące i subtelne drgania przenikają i masują ciało, rozprzestrzeniając się koncentrycznymi falami. Niosą informację zdrowia, dzięki czemu każda z czterech bilionów komórek ciała zostaje pobudzona do optymalnego rezonowania. Masaż dźwiękiem mis tybetańskich oddziałuje równocześnie na ciało fizyczne i na ciała subtelne, prowadząc je ku harmonii i wzajemnej równowadze. Polecany również dla przyszłych Mam jako sposób na przygotowanie się do porodu i element naturalnej rekonwalescencji po porodzie. Pozwalając sobie na wejście w stan głębokiego relaksu, odczujesz niebywałą lekkość i wewnętrzny spokój. Wsłuchaj się w siebie i poczuj…

 

 

MASAŻ DŹWIĘKIEM – EFEKTY:
pomaga osiągnąć stan wyciszenia
zapewnia głęboki relaks ciała i umysłu
usuwa blokady energetyczne
niweluje napięcia mięśniowe
wspomaga procesy samouzdrawiania
łagodzi stres, lęk i zmęczenie
wspiera intuicję i kreatywność
ułatwia osiągnięcie stanu medytacji

MASAŻ DŹWIĘKIEM – JAK DZIAŁA?
Każde uderzenie pałeczką w misę powoduje, że rozlega się piękny, wielopoziomowy dźwięk, bardzo przyjemny dla ucha i działający uspokajająco na emocje. Powstaje unikalna przestrzeń dźwięku, w którą umysł i ciało osoby masowanej może się zanurzyć. „Obmywając dźwiękiem”, terapeuta pomaga osiągnąć stan głębokiego wyciszenia i rozpocząć proces nowego postrzegania dźwięków świata. Dźwięki mis tybetańskich wibrują długo i delikatnie, łagodnie wnikają do wszystkich komórek, masując je i wprowadzając w stan równowagi.

MASAŻ DŹWIĘKIEM MIS – JAK WYGLĄDA?
Osoba doświadczająca masażu dźwiękiem leży wygodnie w ubraniu na stole do masażu. Misy dźwiękowe ustawiane są na wybranych miejscach na ciele bądź terapeuta trzyma misę nad ciałem osoby masowanej, a następnie wprowadzana ją w lekkie brzmienie. W obu przypadkach nie tylko słyszymy piękny dźwięk wydawany przez misę, lecz także odczuwamy w ciele jego kojące wibracje.

Uwaga: podczas masażu dźwiękiem należy mieć na sobie wygodne ubranie pozbawione elementów metalowych, ponieważ zakłócają one przebieg terapii dźwiękiem.

MISY TYBETAŃSKIE – HISTORIA
Misy tybetańskie (inaczej: misy dźwiękowe) są wykorzystywane w wedyjskiej sztuce lekarskiej od ponad pięciu tysięcy lat. Zgodnie z wyobrażeniami ludzi kultury Wschodu człowiek powstał z dźwięku, a więc definiuje go własny, niepowtarzalny kod dźwiękowy. Jeśli potrafi żyć w zgodzie z samym sobą i swoim otoczeniem, czuje się szczęśliwy i zdrowy, jest w stanie samodzielnie i kreatywnie kształtować swoje życie. Podstawą masażu misami jest prastare przekonanie o harmonizującym oddziaływaniu dźwięków, które, docierając do każdej komórki, pobudzają ją do właściwej wibracji. Subtelne drgania przenikają ciało rozprzestrzeniając się koncentrycznymi falami. Każda cząsteczka zostaje dotknięta przez przyjemny dźwięk.