Bambusami

Masaż bambusem

Masaż bambusem to masaż tkanek głębokich za pomocą bambusowych kijków. Jest to przede wszystkim masaż relaksacyjny, ale ma także walor terapeutyczny. Masaż bambusami wpływa na rozluźnienie mięśni i pełną relaksację. Pozwala na odpoczynek i rozładowanie negatywnego napięcia. Jeśli cierpisz na chroniczny stres, a twoje dolegliwości łączą się z napięciem mięśniowym – masaż bambusem to pomysł dla ciebie. Bambus nie powoduje uczulenia i nie wpływa negatywnie na skórę człowieka.

Masażysta przed masażem bambusem ogrzewa bambusowe łodygi. Mają one różne długości i przekroje. Kije bambusowe „wałkują” napięte mięśnie, dzięki czemu je rozluźniają. Oprócz tego, że udaje się osiągnąć rozluźnienie mięśni, masaż bambusami wspomaga krążenie i likwiduje ból do tej pory napiętych mięśni. Oprócz bambusowych pałek, masażyści używają także olejków do masażu, dzięki którym terapia manualna może łączyć się z relaksacją i formą aromaterapii.

Masaż bambusem najczęściej trwa 45-60 minut. Na początku masażysta używa pałeczek o większej średnicy, bo w ten sposób może przygotować większe obszary ciała. Później, gdy przechodzi do poszczególnych części, sięga po miotełki i pałeczki bambusowe, które służą mu do masażu mniejszych części ciała. Efekt masażu utrzymuje się nawet do kilkunastu dni.

Masaż rozluźniający wykonywany bambusem rozładowuje napięcie mięśniowe, co jest jego główną zaletą. Napięcie to wynika z codziennego stresu i jest przyczyną wielu chorób, takich jak:

  • bóle pleców i mięśni;
  • migrena lub inny rodzaj bólu głowy;
  • choroby układu oddechowego;
  • zapalenie stawów.