Geriatryczny

Masaż dla ludzi w starszym wieku, to recepta na długie życie w lepszym zdrowiu, na aktywne, samodzielne funkcjonowanie bez bólu lub mniejszymi dolegliwościami bólowymi.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w opiece nad osobami starszymi, dlatego usługa może obejmować również przygotowanie starszej osoby do masażu, np. pomoc w umyciu się, prysznicu, a po zakończeniu zabiegu pomoc w ubraniu się, ćwiczeniach, spacerze lub położeniu np. do łóżka.

Regularny, np. cotygodniowy masaż całego ciała, przynosi szereg pozytywnych efektów dla funkcjonowania różnych organów. Rozluźnienie napięcia mięśni pomaga usunąć lub zredukować rozmaite przykurcze w nogach, rękach, palcach. Masaż poprawia ruchomość stawów, przez co codzienne czynności stają się łatwiejsze do wykonania i powodują mniejsze zmęczenie. Częstą dolegliwością osób w starszym wieku są reumatoidalne zapalenia stawów i inne choroby układu ruchu, na które skutecznym panaceum jest masaż. Poprawienie krążenia krwi i limfy, to jeden z efektów masażu, który reguluje ciśnienie krwi, powoduje prawidłowe odżywienie tkanek i wspomaga eliminację zbędnych produktów przemiany materii. Nie bez znaczenia jest też poprawa elastyczności i wyglądu skóry, a jej prawidłowe funkcjonowanie zmniejsza ryzyko, przeziębień, zakażeń i różnych innych chorób.

Techniki masażu i jego siła są dostosowane do wieku pacjenta, jest to bardzo przyjemny zabieg, wpływający również bardzo pozytywnie na psychikę, eliminując problemy ze snem, drażliwość, pobudzając koncentrację